MehmetX.com

Windows 8 Metro-Style Uygulama Geliştirmek İçin Gereksinimler

29.07.2012 18:15:04 | Okunma Sayisi : 13342 | Yorum Sayisi : 1

Bugünlerde Release Preview olarak yayında bulunan ve Ekim 2012' de Release olacağı duyrulan Windows 8 üzerinde çalışacak Metro-style uygulamalar geliştirmek için temel gereksinimler şu şekildedir.

  • Windows 8 İşletim Sistemi (Release Preview verisonunu buradan indirebilirsiniz.). Türkçe, Arapça, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya), Rusça, İspanyolca ve İsveççe sürümleri mevuttur. ISO dosyasını indirirken, linkin hemen altındaki Ürün Anahtarı' nı da bir yere kaydetmeyi unutmayın. İndirmiş olduğunuz bu dosya, bilgisayarınıza Windows 8 (Release Preview) işletim sistemini kuracaktır, dikkat. Mevcut işletim sisteminizi korumak istiyorsanız, Windows 8 (RP)' yi sanal makineye kurabilirsiniz.
  • Microsoft Visual Studio 2012 Express RC for Windows 8. Buradan farklı dillerdeki sürümleri indirebilirsiniz.

 

Windows 8 işletim sistemi kurulu bilgisayarda Microsoft Visual Studio 2012 Express RC' yi de kurduktan sonra, artık Windows 8 için Metro-style uygulama geliştirebilecek bir ortam hazırlamış oluyorsunuz. Devamında yapamanız gereken, Blog' umda yayınlayacağım yazıları, örnekleri takip etmek.

1 Yorum

Ahmet BAYAR 16.10.2012 04:51:31
Merhaba Ben visual studio'nun 90 günlük deneme ürününü indirip kurdum, fakat çalıştırınca invalid licence data uyarısı ile bir pencere çıkıyor. Kısacası program açılmıyor. Tekrar tekrar kurulum yaptım degişiklik olmadı. Hatta express edition indirip kurdum oda aynı uyarıyı verdi. İnternette araştırdım fakat vs 2012 yeni çıktıgı için çözümü henüz bulabilmiş degilim. Belki siz bu durumu duymuş ve çözümü biliyor olabilirsiniz diye size sorayım dedim. Bu durum hakkında bilginiz varsa cevap verirsenpage-top